banyo-tamirat-banyo-zemin-banyo-dekorasyon

Temel Yeni Banyo Modellemesi

Genel olarak banyonun büyüklüğüne göre 3,000 TL ile 9,000 TL arasında değişir.

Neler başarabilirsiniz ?

Bu bütçe ile tesisatınızı yenileyemeyebilirsiniz. Ama büyük yapı marketlerden alabileceğiniz malzemeler ile eski eşyalarınızı yenileyebilirsiniz. Hatta duvar ve yerler için seçeceğiniz uygun fiyatlı seramikler ile banyonuza lüks ve elegan bir hava vererek etkileyici bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Fayanslar : Bütçenizse göre tüm karoları değiştirmeyede bilirsiniz. Sadece duş içini yenileyebilirsiniz. Böylece tüm banyonun karoları kırılmış olmaz, işçilik bütçesi azalır. Ya da hepsini değiştirmek istiyorum diyorsanız, yerlere uygun fiyatlı ve dekoratif seramik seçebilir, duvarları da boyayabilir ya da duvar kağıdı seçebilirsiniz. Bu şekilde daha uygun bir maliyetle çok daha şık bir tasarım elde edebilirsiniz.

Banyo Dolapları ve Lavabo: Eğer banyo dolaplarınız halen iyi görünüyorsa, sadece cilasını yeniletebilir ya da dc-fix adı verilen farklı renk ve dokularda bulunan malzeme ile dolaplarınızı kendiniz kaplayabilirsiniz. Ya da yine yapı marketlerden uygun fiyatlı hoş seçenekleri alabilirsiniz. Böylece lavabo içine dahil olur ve sadece uygun fiyatlı ama çok hoş görünen bataryaları da ekleyerek ekonomik ama yepyeni bir lavabo-dolap ünitesi almış olursunuz. Batarya alt tesisat takımları zaten plastik olarak satıldığından her 5-7 yılda bir yenilenir.

Işıklandırma ve Aksesuar: Bu kısımda herşeyi raflardan yani yapı marketlerden ve hazır aksesuvar satan yerlerden alacaksınız. Hatta zaten aksesuvarları doğru seçer ve doğru yerlerde kullanırsanız, ilgiyi kendilerine çekerseniz umduğunuzdan iyi bir sonuç alırsınız. Örneğin, ekonomik olması için duşakabin yerine banyo perdesi kullanabilirsiniz, perde ile duşun içini kapatabilir ve banyonuza renk katarsınız. Yine lavabonun üzerinde kullanacağınız mini dekoratif sepetler, havlular gibi objeler ile ilgi seramiklerden çok aksesuvarlara aktarılır ve istenilen etki yakalanabilir.

Posted in Banyo.