evye_çesitleri

Peki Evye Materyalleri Nedir?

Granit evye: Granit evyelerde granit oranı genelde %30-40’dan en fazla %80’e kadar çıkar. Ürünün fiyatları da bu miktar ile doğru orantılı artar. Granit evyeler kolay çizilmeyen antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz.

Paslanmaz Krom Evyeler: Krom evyelerin fiyatları incelik veya kalınlığına göre değişir. Krom evyelerde sert maddeler ile temizlik yapmamalısınız zira bu yüzeyinin çizilmesini sebep olabilir.

Mikro Keten Dokulu ya da Dekorlu Evye: Krom veya paslanmaz çelik evyeler mikro keten dokulu evyelere göre daha parlak yüzeye sahiptir. Mikro keten evyeler pütürlü yüzeye sahip olduğu için çiziklerin görünümünü aza indirir. Tek dezavantaji zamanla sudaki kireç mikro keten taneciklerinin arasına birikebilir.

Porselen Evye: Rustik ve romantik evlerde seçilen en güzel tasarımdır. Kullanımı dikkat gerektirir zira sert bir şey vurursanız kenarında veya içinde çatlamalar, kırılmalar mümkündür. Narin bir materyaldir.

Mutfak Batarya Seçimi: Evyenizi seçtikten sonra ise geriye mutfak batarya seçimi kalır. Mutfak için batarya seçerken belki de en çok dikkat etmeniz gereken şey muslukları yüksek ve açılı seçmek olacaktır çünkü unutmayın evyede tabakların, tencerelerin, kapların rahat rahat yıkanabilmesi için ferah bir alan ihtiyaç duyarsınız.

Posted in Mutfak.