orta-ve-ortaustu-banyo

Orta – Orta Üstü Banyo Modellemesi

10,000 TL – 30,000 TL

Neden bu şekilde geniş bir bütçe aralığı veriliyor diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak banyonun büyüklüğü, lokasyonu ve malzemeler bu farkı yaratabiliyor. Örneğin aynı malzemeler kullandığınız banyo İstanbul’da 15,000 TL iken işçilik, taşıma vb. ekstra maliyetler ile Bodrum’da 20,000 TL olacaktır. Böyle bir banyo yenilemesi evi satmayı planlamıyor ve içinde yaşamayı planlıyorsanız uygundur.

Neler başarabilirsiniz ?

Daha iyi kalitede malzemeler kullanabilirsiniz: yeni seramikler, sifonu güçlü bir klozet, daha iyi kalitede dolaplar, ilaç dolabı, dolaba takım çerçeveli aynalar, taş ya da cam tezgah, ekstra saklama dolapları, lavabo, akış gücü ve açısı güzel dekoratif batarya takımları, özel ışıklandırma aplikleri gibi yapı marketlerden daha iyi kalitede olan malzemeleri kullanabilirsiniz.

Hatta banyoda kırım da yaptıracağınızdan, tesisatları yenileyerek, yerlerini de değiştirebilirsiniz.

Banyo Dolapları ve Lavabo: Özel yapım ya da yarı-özel yapım parlak ya da yarı-mat dolaplar seçebilirsiniz. Dilerseniz alışılmış modeller yerine dekoratif ayaklı tasarım parçaları kullanarak dekoratif detaylar da katabilirsiniz. Lavabo ve bataryalarınızda da dolabınızın tasarımına uygun ürünleri kullanarak şık bir bütünlük sağlayabilirsiniz.

Küvet, Duş ve Duşakabinler: Özel duşakabin tasarlayabilir ve hatta içine özel oturma üniversite de koyabilirsiniz. Ya da jet duşlu bir küvet de seçebilirsiniz. Duşakabin temper camlarınız çerçeveli de olmayıp, sade cam olarak da tasarlanabilir ve bu da banyonuzun kendi renklerini ve tasarımını daha ön plana çıkarır.

Karolar: Burada seramik yerine porselen de kullanabilirsiniz. Zira porselen seramikten daha uzun ömürlü ve daha az kaygandır. Ayrıca daha çok renk ve boyut seçenekkleri sunar. En yüksek kalitede olan olmasa dahi porselen daha dayanıklı bir malzemedir. Hatta bordür kullanarak çok şık duvarlar ve yer kaplaması tasarlanabilir.

Duvarlar: Duvarlarda daha yaratıcı olabilir ve beyaz ahşap görünümlü özel porselen tasarımlar kullanarak bir oda görüntüsü de elde edebilirsiniz. Sonuçta yeterince geniş bir banyo, makyaj masasını da içine alabilir ve kendinizi banyonuzun konforuna teslim edeceğiniz bir mekana da dönüşebilir.

Tesisat: Tesisatınız için de daha kaliteli alt yapı malzemeleri kullanabilirsiniz. Örneğin gömme rezervuarlarda en az arıza yaratan markaları tercih edebilirsiniz, süzgeçlerde de dayanıklı ve paslanmaz kromları tercih ederek banyonuzun alt yapısını kuvvetlendirebilirsiniz.

Kiminle Çalışmalısınız? Böyle bir banyo için profesyonel bir takım ile çalışmalısınız. Tasarımcı, su tesisatı, elektrik tesisatı, seramik ustası, boyacı vs…

Posted in Banyo.