Rustik-Mutfak

Genel Mutfak Stilleri

Stili sözcüklerden çok görerek farketmek daha kolaydır. Sözcükler ile anlatmak iyi bir edebiyatçı gerektirir. Yine de bu size az çok fikir vermeyi denemeyeceğiniz anlamına gelmiyor;

Modern: Modern tanımı birçok kişiye göre değişir. Ama bu dizaynlar çoklukla sade, güçlü yatay çizgilerden oluşan süssüz, kullanılan materyallerin kendi doğal parlaklık ve özelliklerini yansıtırlar.

Klasik: Bu stildeki mutfaklar genellikle geleneksel özellikler ile modern özellikleri birleştirirler. Belki de en çok rastlanan mutfak stillerinden birisidir. Geçmişin yumuşaklığı ve kıvrımlı gösterişi ile modern materyallerin bir araya gelmesi son derece bugüne ait bir tarz yaratır.

Çiftlik Evi: Sıcak ve evim evim dedirten rustik mutfaklar açık raflar, geniş ve porselen evyeler, ahşap yer kaplamaları ve mobilyalar ile hem konfor hem fonksiyonelliği bir arada sunar. Yaşamın tüm sıcaklığını taşır. Geleneksek mutfak tipi de az çok bu tarza yakındır.

Rustik: Eski ve yıpranmış görünümlü, sanki üzerinde hiç işçilik uygulanmamış gibi hissetiren dolapları ve masaları, ahşap, tuğla veya taş kaplamaları, vintage mutfak malzemeleri ile sizi geçmişe ve geçmişin çok incelikli olmayan tasarımlarına yolculuğa çıkaran eşsiz bir stildir.

Tabii ki stilleri bunlar ile sınırlandırmak olmaz mavinin hakim olduğu eşsiz çini seramikleri ile rustik Akdeniz  mutfakları, paslanmaz çelikten oluşan bir şef mutfağı havasındaki endüstriyel mutfaklar, stilleri birbirine katan ve sınır tanımayan eklektik mutfaklar bulunur. Hepsi sizin tarzınız, yaşam şekliniz, kullanım alışkanlıklarınız, evinizin bulunduğu şehir ve evin ta kendisi ile yakından ilişkilidir.

Posted in Mutfak.