banyo5_mini

Duş Tekneleri, Duşakabin, Küvetler ve Duş Başlık Çeşitleri

Küvetler: Küvetlerde kullanılan akrilik, kolay temizlenebilen, hijyenik ve de dayanıklı ve kolay çizilmez bir malzemedir. Küvetlerin kenarları yüksek olabailmektedir. Özellikle ileri yaşlardaki yetişkinlerin daha rahat hareket edebilecekleri kısa kenarlı küvetleri tercih etmeleri iyi olacaktır.

Duş Teknesi: Duşakabin içine oturma ünitesi planlıyorsanız üzerini geniş seramik tercih etmek daha doğru olacaktır zira küçük seramikler oturduğunuzda sizi rahatsız edebilir.

Flat Monoblok: Zemine sıfır, flat ve monoblok olmak üzere 3 çeşidi vardır.

Duş Teknesiz Sistemler: Herhangi bir yüksek eşiği olmayan duşlar çok güzeldir ancak bu durumda drenajın ve yer eğiminin doğru planlanması gerekir. Tabii ki eşiği yüksek duşakabin de tercih edebilirsiniz. Bu tercih banyoyu kullanacak kişilerin yaşı ile de ilişkili olabilir. Örneğin ileri yaştaki yetişkinler için eşiği olmayan düz banyo girişleri çok daha rahat olabilir veya belli köşelere tutunabilecekleri barlar dizayna uygun şekilde yerleştirilebilir.

Duş başlıkları Seçenekleri:

Duş başlıkları birkaç çeşitten oluşur;

Sürgülü üst takımlar: Bar üzerine asılan hem sabit hem elde kullanılabilir.

El duşu: sabit olarak kancasından duvara asılabildiği gibi daha çok elde kullanıma yönelik.

Statik duş başlıkları: Tavandan veya duvardan asılan sabit duş başlıkları.

Duş başlıklarında suyu püskürtmesine göre normal, masajlı, köpüklü gibi çeşitli fonksiyonlara sahip başlıklar bulmak mümkündür.

Posted in Banyo.