bir-bucuk-gozlu-evye

Bir buçuk gözlü evye nasıl kullanılır ?

Evye seçimi gerçekten mutfak için en önemli unsurlardan biridir. Zira evye mutfağın en kalıcı olan üyesidir. Tezgahınız dahi evyenizin olçülerine göre kesilir ve yerleşimi yapılır.

Peki, tek gözlü evye ile bir buçuk gözlü evye kullanımı arasındaki farklar nelerdir?

Tek gözlü evyeler günümüzde daha da derin ölçülere sahiptirler. Zira büyük tencereler, geniş salata kaseleri gibi eşyaların yıkanmasında çok daha kullanışlıdırlar. Bunun yanı sıra bir çok evye markası tek gözlü evyeler için farklı aksesuvarlar ile kullanıcıya güzel alternatifler de sunar. Örneğin, sebze yıkamak için evyeye oturan dar bir sepet. Bu sayede yıkadığınız sebzeleri bu sepete koyarak süzülmesini sağlayabilirsiniz. Bu sepetlerin evyenize oturması en önemli unsurdur. O nedenle satın alacağınız evyenin böyle aksesuvarları olup olmadığına baştan bakmakta yarar vardır. Zira başka bir markanın ölçüleri sizin evyenize uygun olmayabilir.Yine doğrama tahtaları da ekstra olarak kullanılabilecek aksesuarlardandır.

Bir buçuk gözlü evye nasıl kullanılır ?

Bir buçuk gözlü evyelerde dar göz daha çok çöp öğütücü olarak ve bazen de sebze yıkamak için kullanılır. Ancak derinlikleri ve genişlikleri çok fazla olmadığından daha çok sebzeleri dinlendirdiğiniz yer ya da çöp öğütücü alanı olarak kullanılır. Diğer tek göz de çok geniş ve derin olmadığından geniş tencereleri eğer elinizde yıkama alışkanlıklarınız var ise, ya da teflon tava ve tencereleri, bu tek gözün de geniş ve derin olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer hem yemek yapmayı çok önemsiyor, aynı zamanda bulaşık yıkamak da sizin için önemliyse ve yeriniz var ise iki gözlü evyelere de bakabilirsiniz. Zira evye aslında, yemek yapanlar için sebze ve meyve yıkama alanı, hem de büyük tencereleri yıkama alanı. Kendi kullanımınıza göre hem estetik görünen, hem de kullanışlı bir evye alabilirsiniz.

Posted in Mutfak.